Podívejte se na video, jak se správně nastavuje zálohování na Macu. Každý Mac má v sobě už od výroby zálohovací aplikaci Time Machine. Nastavení je jednoduché, stačí aktivovat pomocí tlačítka v Předvolby systému / Time Machine, jak to vidíte na obrázku. Celý postup krok za krokem je ukázán ve videu.
Jak to funguje
Tento způsob zálohování jednorázově zálohuje celý systémový disk a všechna data uživatele a později už jen přidává změny, říká se tomu rozdílové zálohování. Proto by měl být zálohovací disk co největší, a měl by odpovídat objemu dat, se kterými budete pracovat.
Výhody
Time Machine je propojená s dalšími užitečnými aplikacemi, například Migrační asistent nebo obnovení dokumentů a dalších souborů ze zálohy. Ze zálohovacího disku tak lze obnovit komplet celý systém na úplně jiný (výkonnější nebo přenosnější) počítač. Proto, když Time Machine používáte a máte ji správěn nastavenou, máte obrovskou výhodu v případě, že počítač z nějakého důvodu přestane fungovat nebo ho musíte vyměnit za jiný.
Varování
Obnovovat data z nových SSD disků technicky nelze, takže když nemáte zálohu a MacBook Air vypoví službu, v servisu mohou pouze vyměnit disk za jiný a tím pádem čistý, bez vašich dat. Když nezálohujete, zůstane vám jen to, co máte na cloudových službách. A pokud nepoužíváte ani iCloud, tak můžete o své kontakty, emaily, dokumenty a rodinné fotky přijít kdykoliv, z minuty na minutu. Většinou je to v okamžiku, kdy se to nejméně hodí.
Ušetřte si spoustu velmi nepříjemných problémů a věnujte zálohování několik minut.
Zálohujte ještě dnes, nečekejte
Udělejte si zálohu dříve, než ji budete potřebovat využít. Udělejte to nejlépe hned, pokud si myslíte, že Time Machine zálohuje zbytečně i věci, které zálohovat nechcete, pak se můžete podívat na tento návod, kde můžete ze zálohování vypnout například složku s videem nebo s muzikou.